GIMNASTYKA KOREKCYJNA

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Gimnastyka korekcyjna ma na celu profilaktykę i leczenie wad postawy już zaistniałych poprzez ich korekcję. Powoduje poprawę postawy ciała poprzez naukę wyrabiania jej poprawnego nawyku. Poprzez zabawy ruchowe i ćwiczenia korekcyjne dzieci wzmacniają gorset mięśniowy (głównie mięśnie grzbietu, brzucha, stabilizujące kręgosłup), dzieci poznają własne ciało.  

Obecnie wady postawy u dzieci stanowią poważny problem urastający do rangi choroby cywilizacyjnej. Siedzący tryb życia, a co za tym idzie niedobór ruchu, masowe zwalnianie dzieci z zajęć WF, niska świadomość  kultury zdrowotnej, zanieczyszczenie środowiska nie pomagają a wręcz mogą powodować zahamowanie prawidłowego rozwoju naszych dzieci i pogorszyć jakość ich życia w przyszłości.  Osłabienie siły mięśni,  obniżenie sprawności  ogólnej i wydolności młodego organizmu powodują zaburzenia postawy ciała, które nieleczone pogłębiają się coraz bardziej i utrwalają.  

Dzięki uczęszczaniu na zajęcia korekcyjne dziecko wzmacnia osłabione mięśnie, a rozciąga przykurczone, zwiększa również swoją sprawność, pojemność życiową płuc, wydolność organizmu oraz rozwija rozwój ogólny.  Gimnastyka korekcyjna rozwija chęć podejmowania przez dzieci aktywności fizycznej, poprawia zdolność zapamiętywania, spostrzegawczość, koncentrację, co rzutuje na poprawę funkcjonowania w szkole i grupie rówieśników.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku. Jednakże nasze zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci są indywidualnie dostosowywane do zaistniałej wady i możliwości dziecka. Dzieci ćwiczą również w kameralnych grupach do 4-5 osób tak, aby specjaliści prowadzący terapię mogli podejść indywidualnie do każdego dziecka, skorygować błędy podczas ćwiczeń tak, aby  mogły jak najlepiej pełnić swoją rolę i przynieść jak najlepsze efekty.

Naszą ofertę kierujemy w szczególności do dzieci:

  • Z wadami kręgosłupa (skolioza, skrzywienie boczne, plecy okrągłe, wklęsłe, hiperlordoza)
  • Z wadami stóp i kolan (stopy koślawe, płasko-koślawe, płaskostopie, kolana koślawe, szpotawe)
  • Szybko męczących się
  • Z problemami z koordynacją ruchową
  • Z nadwagą

Jak wiadomo, rehabilitacja dziecka jest zazwyczaj procesem długotrwałym. Z czasem dzieci zniechęcają się do ćwiczeń. Rodzice w obecnych czasach w natłoku zajęć i obowiązków również nie mają czasu na ćwiczenie w domu z dzieckiem lub nie mają siły i ochoty kłócić się ze swoim małym podopiecznym, żeby oderwał się od komputera i wykonywał ćwiczenia, zalecone przez fizjoterapeutę. Dlatego też zajęcia gimnastyki korekcyjnej stanowią idealne dopełnienie terapii indywidualnej dziecka. Ćwicząc w grupie dzieci nie traktują już ćwiczeń jako nudnych i nieatrakcyjnych oraz jako przymusu. Praca w grupie dodatkowo motywuje dziecko do pracy, co również wpływa w przyszłości na pozytywne efekty terapii.

RE-AKTYWNY URWIS
Centrum Wspierania Rozwoju

ul. Toruńska 23

tel. kom.: 57 57 57 427
e mail: biuro@re-aktywnyurwis.pl

Visit Us On Facebook